• Vítám Vás ve škole

• Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace je zřízena městem Čelákovice. Vykonává činnost základní školy, poskytuje vzdělání od 1. do 9. ročníku s budoucí kapacitou 850 žáků. Škola rovněž zajišťuje školní stravování a školní družinu. Ve školním roce 2020/2021 je ve škole 603 žáků.

Škola je umístěna v klidné části města, v blízkosti parku a řeky Labe. Areál školy je tvořen hlavní budovou s jídelnou, historickou budovou školy, novou přístavbou s tělocvičnou (1.9.2020), rekonstruovanou velkou tělocvičnou BIOS a víceúčelovým venkovním hřištěm s herními prvky pro školní družinu (dokončení 15.10.2020).

Ing. Jiří Kyliánek, Ředitel školy
      • Zaměření školy

• Usilujeme o to, aby naši žáci v průběhu devítileté školní docházky získali kvalitní základy všeobecného vzdělání. Poskytujeme vzdělání stejnou měrou všem žákům – nadaným i méně nadaným, žákům se specifickými vzdělávacími potřebami. Všem žákům poskytujeme systematickou výuku práce na počítači. Rozvíjíme vstřícné vztahy učitel-žák, učitel-rodič, žák-žák, učitel-učitel, učitel-vedení. Zohledňujeme názory žáků i názory rodičů. Škola je zahrnuta v síti Zdravých škol.

Spolupráce s rodiči, školskou radou a spolkem

Rodiče jsou informováni o prospěchu a chování svých dětí na třídních a případně konzultačních schůzkách, kromě toho mohou využít konzultační hodiny jednotlivých učitelů, po dohodě s vyučujícím se mohou zúčastnit vyučování, rodiče jsou informováni o činnosti školy prostřednictvím webových stránek  a profilu školy na sociální síti facebook, zvolení zástupci rodičů ve Školské radě úzce spolupracují se školou. Při škole rovněž pracuje „Spolek rodičů pro Kamenku„, dalšími mimoškolními aktivitami jsou pravidelné exkurze, výlety apod., kompletní činnost školy je rovněž popsána ve výročních zprávách za jednotlivé školní roky.

Pravidelné akce pro rodiče a veřejnost:

• Den otevřených dveří
        • Prezentační stánek při zahájení adventu ve městě
        • Projektové dny
        • Schůzky se spolkem rodičů pro Kamenku
        • a další
  • Výchovné a vzdělávací strategie

• Kompetence k učení
      • Umožnit žákům osvojit si strategii učení a motivovat je pro celoživotní učení.

• Kompetence k řešení problémů
      • Podněcovat žáky k tvořivému myšlení, logickému uvažování a řešení problémů.

• Kompetence komunikativní
      • Vést žáky k všestranné a účinné komunikaci ve Výchově k občanství, Českém jazyce.

• Kompetence sociální a personální
      • Rozvíjet u žáků schopnost spolupracovat a respektovat práci vlastní i práci druhých – Výchova k občanství, Výchova ke zdraví.

• Kompetence občanské
      • Připravovat žáky jako svobodné zodpovědné osobnosti uplatňující svá práva a plnící své povinnosti.

• Kompetence pracovní
      • Pomáhat žákům poznávat a rozvíjet své schopnosti i reálné možnosti a uplatňovat získané vědomosti a dovednosti při profesní orientaci.